Čtení s All about all and me - Recenze Padesát odstínů šedi

17. března 2016 v 8:00 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!

Ahojky všichni!

Vzpomínáte si, jak jsem vás nedávno zasvětila do toho, co právě čtu? Tak moji mílí, máme tu o pár týdnů později a já se vám hlásím s recenzí! Tak jdeme na to!

Recenze: Padesát odstínů šedi

Mladá studentka Anastasie Steelová je prostá dívka. Z ničeho nic se dostane do hledáčku miliardáři Christianu Greyovi. Ten neváhá ji sám vyhledat s myšlenkou, že je typický submisivní typ pro jeho dominantní sexuální životní styl. Neváhá tedy Anastasii s tímto stylem seznámit. Anastasie se snaží vše pochopit, vyzkoušet, ale nakonec stejně odchází s myšlenkou, že pro Christiana není dost dobrá.

Jistě každý tuto celou trilogii velmi dobře zná, alespoň z doslechu. Já nepatřím k naivkám, které si myslí, že jednoho dne narazí na svého Christiana s miliony na účtu a ani v jeho obraz neměním mého přítele :D. Jedno ovšem musím spisovatelce E. L. James musím nechat, a to, že tato trilogie se jí velmi povedla! Ať na to koukám z různých úhlů, vždy dojdu k několika bodům:

  • kniha mě bavila
  • kniha mě upoutala
  • kniha mě držela u čtení (kdo by nechtěl znát výsledek napínavé chvíle, že?)

Ale abychom začali zvenku. Obal knihy je minimalistický. Samozřejmě mohu říci, že kniha Grey mě svou obálkou upoutala více, ale o tom někdy jindy. Tlumené tmavé barvy s elegantní kravatou? Proč ne. Že jde o kravatu jsem zjistila asi až po 5 minutách různého zkoumání :D. Není to vidět na první pohled, ale to není nic, co by snižovalo kvality knihy.

Děj by velice pestrý. Chvíli jste se radovali, chvíli se báli a chvíli jste byli šokováni. Děj s vámi dělá přesně to, co autorka původně zamýšlela. Knihu jsem četla asi potřetí a pokaždé mě děj vždy uchvátil. Okraje si vždy pamatuji, ale ty detaily .. No prostě kniha, kterou nemohu nijak kritizovat. Je to asi i tím, že je to prostě kniha, tak naše lidská bujná fantazie si může vše pestře domýšlet sama.

Problém přichází až s filmovou verzí. Verze se ztotožňuje s knihou pouze okrajově. Některé souvislosti absolutně nesedí a herecké obsazení? No, dejme tomu v originálním znění, ale v dabingu? To ať se na mě nikdo nezlobí, ale pro postavu Jamieho Dornana se mi hlas Ondry Brzobohatého VÁŽNĚ NEHODÍ! O tom ale třeba jindy :).

Na co se můžete těšit příště? Asi vám to nemusím ani psát, ale je to samozřejmě druhý díl této trilogie a to Padesát odstínů Temnoty.

Mějte se hezky!
Vaše Nikča :)

PS: Už aktivně pracuji na mém logu a hrubý náčrt je na světě! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama