Moje autoškola

23. prosince 2015 v 8:00 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!

Ahojky všichni,

jistě jste postřehli, že vaše Nikolka se stala řidičem. A že má svou káru. Ano, ano je to tak. Možná tu mezi vámi je někdo, kdo má v plánu autoškolu, nebo ji momentálně dělá, tak vám sem přidávám, formou tohoto článku, mé postřehy a zážitky.

Vybrala jsem si, mosteckou autoškolu Šíf. Tato autoškola působí i v Bílině, Teplicích a Litvínově. Na autoškolu si rozhodně nemohu stěžovat! Vybrala jsem si tu mosteckou, ač to mám do Litvínova blíž. No jo, ale studuji v Mostě, takže volba byla jasná. Nebudu nikomu nalhávat, že jsem se nedívala a nevybírala jsem podle ceny. Autoškola není žádná levná investice a i těch 6. 900,- je hodně peněz. No jo, ale odpovídá cena kvalitě? Za mě určitě. Nepochybovala jsem o tom ani před nástupem. Spoustu známých a přátel tuto autoškolou prošli a nikdo si nestěžoval, tak proč ne?


Jak určitě každý ví, celá výuka se skládá ze dvou částí. Tou první je teorie. No, co k teorii dodat? Je to prostě další klasická škola, ale jelikož v automobilovém odvětví vyrůstám celý život, tak už jsem vše znala. Každopádně všem nováčkům tu teorii doporučuji, protože bez té teorie je vám praxe na 2 věci. Učte se tu teorii, protože bez ní neuděláte ani ty testy. A bez testů samozřejmě nedáte řidičák, tak si nehrajte na kabrňáky a radši si na těch pár hodin teorie zajděte.

Druhou částí je, všemi milovaná, praxe. No, teď tedy mluvím hlavně ke klukům. Nemyslete si, že si zadriftujete, zajedete si to kilčo na silnici a tak. Mnoho žáků první hodinu končí na rozjezdech. Já tedy měla to štěstí, že jsem "nadané dítě" a hned jsem se tedy odvezla 25 km domů :D. Docela fajn na první jízdu v autoškole. My měli povinných 28 hodin a rozděleno jsme to měli do 14 po 2 hodinách. Bylo to naprosto vyhovující. Nebo alespoň mě to ke zkouškám stačilo až až. Můžu říct, že během praxe jsem narazila na veškeré živly českého počasí, a dokonce jsem dostala i lekci smyku. Můžu říct, že je to super zkušenost, protože už se mi i stalo, že jsem tyto rady využila v praxi. Nebýt této lekce, asi bych už byla bez auta :D.

Když jsem projížděla různé diskuze, hodně lidí se ptalo a zároveň se i obávalo samotných zkoušek. Já šla v přednostním termínu, protože mi to asi evidentně asi fakt šlo (sebechvála smrdí..) :D. Byla jsem opravdu vyklepaná. Nebála jsem se ani tak jízd, jako samotných testů. Učila jsem se na ně jen zhruba týden, a jak to dopadlo? Dala jsem to na plný počet bodů. Když už člověk udělá testy, tak z jízd nemá strach vůbec. Jela jsem je dělat, jako první a jsem za to ráda. Nakráčela jsem si hezky sebevědomě k autu a v naprosté pohodě odjezdila celou tu krátkou jízdu. Poslední věta komisaře mě dostala a nastala má němota, byla jsem šťastná, že už jsem konečně řidičem!


Celkově bych celý můj kurz hodnotila velice dobře. Prostřídala jsem více aut i instruktorů a jsem za to moc a moc vděčná. Díky zvládnuté autoškole už mé autíčko, které jsem dostala k narozeninám, nestojí jen tak netknutě a už momentálně přesně dnes mám svůj řidičský průkaz v provozu celý jubilejní týden. Týden utekl, jako voda a nic se nestalo :D. Huráá!

Určitě jsem nezvládla napsat vše. Pokud by měl někdo jakýkoliv dotaz, napište mi ho na mail nikola.cervinkova97@seznam.cz . Určitě budu ráda za ohlasy i dotazy.

Už se půjdu věnovat mamince, protože ta má dnes své narozeniny. Jelikož jsou už zítra Vánoce a já nevím, zda nějaký článek vyjde, tak bych Vám ráda popřála klidný Štědrý den. Ať vám nezaskočí kost z kapra, neshoří stromek a máte pod ním pěkně nadělíno.

Vaše Nikča.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama