Exkurze v Českém rozhlase

22. prosince 2015 v 8:00 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!

Ahojky všichni,

poštěstilo se vám někomu dostat se na exkurzi do Českého rozhlasu? Mně a mé škole se to poštěstilo. Nebylo to nic výjimečného, žádná protekce, v podstatě v určitém časovém rozmezí se mohl do rozhlasu podívat každý, předem nahlášený, zájemce. To bylo fajn ne? Určitě mi dejte vědět, zda toho někdo využil.

Jak jsme se vůbec o exkurzi dozvěděli my, ze severočeského Mostu? Měli jsme jednou, čirou náhodou ve škole besedu o medializaci migrantské krize no a jelikož se jí účastnila i reportérka z Českého rozhlasu, tak jsme dostali i tuto skvělou informaci. No, proč ne? I když od toho asi každý očekával něco jiného. Ale nebudeme předbíhat …

Jelikož se zkombinovaly 2 školní výlety do Prahy, tak jsme všichni vyrazili 1 autobusem. Do Českého rozhlasu nás vyrazilo cca 10. Vyloděni jsme byli u hlavního nádraží, a jelikož rozhlas je kousek nad Václavským náměstím, byl to kousek pěší chůze i pro nás. Exkurzi jsme měli spojenou s nějakou další pražskou školou. Nejdřív nás vzali do mini muzea. Chtěla jsem původně točit nějaký vlog, ale po natočení pár záběrů z muzea nám bylo řečeno, že všichni musíme mít doslova vypnuté mobily. Kde sakra žijeme? Je snad 21. století, kdy každý mobil má různé nerušící režimy, ne? No, nevadí, moje chyba, že jsem si nevzala foťák. Škoda no. Nicméně muzeum bylo celkem, alespoň pro mě nezajímavé. Pořád jsem čekala na něco extra. No, čekala jsem obhlídku vysílacích studií. Dočkala jsem se? Samozřejmě, ale jen očkem za dveřmi. Takže absolutní nespokojenost. Chápu, že to z provozních důvodů nelze, ale já to tedy moc jako pravou exkurzi nebrala. Když jsme zkoukli celou budovu, byli jsme zavedeni do posluchárny, kde jsme asi hodinu poslouchali rozhlasové dokumenty.


K dokumentům bych se ráda vyjádřila extra. Přiznejme si to narovinu … tato část byla asi nejzajímavější z celé exkurze. Docela mě to zaujalo tím, že vlastně člověku stačí jen obyčejný diktafon, dobré téma a znalost střihu a je hotovo. Možná bych to někdy ráda zkusila a zároveň tím kontaktovala i Český rozhlas a pána, který mě k tomu inspiroval. Pár návrhů na téma už mám, ale pořád nevím, zda by to bylo zajímavé i pro ostatní. Proto asi vyčkám do dalšího roku a možná si v rozhlase sjednám nějakou tu konzultaci.


Po odchodu z rozhlasu jsme se vydali na Václavské náměstí, jelikož bylo dost času. A kam jinam jít trávit volný čas, než na kafíčko do Starbucksu. No, konečně poprvé mi n kelímek napsali správně NIKI, ale i toto mělo svou daň … Neměla jsem obrázek :D. Mimo to, dala jsem si limitku perníčkové latté a byla jsem naprosto nadšená! Bylo to zatím nejlepší kafe, které jsem tu měla! A to bez srandy. Joo, mít takový kávovar doma. Ježíšku? :D


Tak, tímto bych se s vámi pro dnešek už rozlučila a už se šla konečně věnovat příteli, jelikož dnes máme spolu tříleté výročí! Tak tedy hezký den a užívejte si tu předvánoční atmosféru .
Vaše Nikča.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama