Prosinec 2015

Co plánuji do roku 2016

31. prosince 2015 v 15:18 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!
Ahojky všichni,
něco málo nového jsem v průběhu vánočních článků na sebe propálila, ale říkala jsem si, že by nemusel být vůbec špatný článek o mých plánech do roku 2016. V podstatě by to bylo něco jako veřejné předsevzetí :D. Já je běžně nedělám, nebo když už na to přijde, tak maximálně si dám 1-2. Nejčastěji to, že musím začít opět chodit do posilovny. Ha ha, moc vtipné. Nikdy to moc dlouho nevydrží. Většinou tak čtvrt roku, alespoň to :). Ale pusťme se do toho …

Začala bych nejdříve "blogerským životem". Je zcela dost možné, že nápady budou přibývat během roku, ale již teď nějaké koncepty mám trochu promyšlené, v hlavě také něco mám, no je toho dost. Asi možná i více, než bych možná mohla stíhat. Budu se snažit, abych žádnou rubriku nezklamala, nevynechala a zbytečně nerušila. V podstatě každá rubrika je něco, jako mé malé miminko, které postupem času roste a vyvíjí se :). Kdo se něčemu takovému věnuje, tak mě jistě chápe a nemá mě za blázna :D. Tak, nejdříve bych asi začala rubrikami, které zůstanou bez změny. Mou nejpravidelnější "rubrikou" je Víkendovka. I ta by měla projít menší změnou. Chtěla bych ji mít ve vlastní rubrice s názvem Víkendovka a nezahlcovat s ní rubriku Já, Nikča!. Jinak žádnou jinou změnou vážně neprojde. Stále bude vycházet každý týden, stále se bude týkat víkendu a stále bude vycházet každé pondělí :).

Dále zůstane u starého rubrika Postcrossing a vše okolo. Dokonce mám připraveno již delší dobu několik článků, které potěší skupinu lidí, kteří se o tento okruh života zajímají. Chtěla jsem je vydat ještě tento rok, ale bohužel se mi nakupily články, které měly určité datum, tak by bylo trochu trapné vydávat listopadový článek až v březnu :D. To musí uznat každý! Postcrossing je bez dat, takže u nich mě moc čas netlačí. Každopádně bych z nich také udělala pravidelnou rubriku. Dříve jsem to měla i poznamenané, ale časově se to prostě nezvládalo.


Videoblogerka. Stály byste vůbec o to? Mám tu na seznamu již jedno natočené a jedno zatím jen připravené video. Dopředu říkám, že má technika se nedá rovnat s technikou youtuberů! Já se zaměřuji vážně na psaný blog, ale rubrika Videoblogerka mi přijde, jako fajn oživení celého blogu :). Tak mi určitě dejte vědět.

Jelikož jsem se začala poněkud trochu více zajímat o kosmetiku, tak chci rozšířit příspěvky, které se budou zabývat recenzemi různých přípravků. Mám jich tu už několik napsaných, takže to opravdu stačí hodit do finální podoby a honem s tím na blog :D. Samozřejmě nehodlám dělat recenzi na každý výrobek, který zakoupím. Takže recenze na tuhé mýdlo a toaletní papír rozhodně nečekejte. I když jako taková recese by to nemuselo být špatné. Co říkáte?

Tak, jdeme na novinky. Jedna velká, která přijde někdy hned ze začátku ledna, bude článek TOP 2015. Už jste jistě zaregistrovali články i videa u spousty blogerů a youtuberů, takže to asi nebude nic překvapujícího. Pro mě to ovšem novinka je, jelikož mezník roku 15-16 je pro můj blog letos první. Takže jsem si opravdu vypsala na lepíky produkty a přidám vám k nim i menší recenzi :). To je super, ne?
Další, pro mnohé neoriginální, novou rubrikou budou Odpadky. Odpadky asi zařadím ke Kosmetické taštičce, jelikož to vidím tak, že takový článek vyjde jednou za 2 měsíce. Aby článek nebyl s 3 produkty, ale byl trochu více obsáhlý :). Takže se na něj můžete těšit v příštím roce nejspíš přelomem ledna a února.

Jak jste si mohli už všimnout, tak jsem koncem tohoto roku spustila i periodu Nákupy radosti. Zatím tedy vyšel jen první díl, ale už mám pomalu rozepsaný ten druhý. Rozrůstá se to rychleji, než jsem ze začátku myslela. Odhaduji, že tato perioda bude měsíční :). Zase takový shopaholic nejsem, aby to vycházelo třeba každých 14 :D. Třeba časem ..


Teď tu mám bodík, který se v podstatě týká mého blogového, ale i osobního života. Týká se to medializace a vzhledu blogu. Ráda bych kompletně změnila vzhled blogu. Chci, aby se líbil mně, ale i vám! Teď je jen takový provizorně obyčejný, ale v průběhu ledna-února bych ho chtěla celý vylepšit. Dodat si své logo, hypertextové odkazy na mé sociální sítě, abych vám je nemusela vypisovat do článků a byla tedy o to snazší komunikace mezi námi. K té medializaci, ráda bych svůj blog a své články chtěla propagovat na své facebookovém profilu a nejspíš i na mém instagramu. Také bych ráda v průběhu roku, až bude veškerá práce za mnou, vytvořila stránku na Facebooku. Tam by byla propagace asi největší, logicky :D

Hurá, už jsme u mého osobního života. Jelikož se to více méně blogu netýká, vezmu to ve stručnosti. Je samozřejmé, že se chci nadále skvěle vzdělávat, dokonce i znova hubnout, ale jako největší cíl je v podstatě charita. Pokud někdo čte všechny, nebo alespoň většinu mých článků, tak ví, že jsem se účastnila na tvorbě charitativního kalendáře pro psí útulek v Litvínově. Já bych se nechtěla svými činy zaměřovat na útulky, ale na chovné stanice, týraná zvířata, množírny a také chovy kožešinových zvířat. Nemám konkrétně promyšlené jednotlivé akce, ale rozhodně v tom nepojedu sama. Budu kolem sebe potřebovat spoustu skvělých lidí a třeba i někoho z vás :). Rozhodně vás budu o mých plánech informovat a kdo ví, třeba na to vznikne speciální rubrika :D.


Tímto bych se s vámi rozloučila. Obsáhlý článek to je tedy pěkně, takže není důvod ho ještě natahovat. Jelikož to bude na 80% poslední článek roku 2015, tak bych vám ráda popřála vše, co potřebujete do nového roku 2016. Přeji vám, abyste byli šťastní, zdraví a tak dále, a tak dále. Užijte si poslední noc tohoto roku, moc se neopijte, ať neděláte záchytkám tržby a bacha na pyrotechniku! Od té radši ruce pryč.

Mějte se krásně!
Vaše Nikča :)

Vílendovka č.10

28. prosince 2015 v 18:53 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!
Ahojky, všichni!

Tak jsme se tu sešli i jubilejní 10. víkendovky a zároveň i u poslední roku 2015 :). Budu ráda, když se mi dostanou nějaké zpětné odezvy typu zda to má cenu ji i další rok psát, nebo zda se v ní zaměřit na něco konkrétního a tak. Cokoliv chcete, klidně mi napište! Ať už na e-mail, facebook nebo instagram. Veškeré kontakty dám pod článek :). Ale teď už k mému víkendu.

Pátek 25. 12. (1.svátek vánoční)
Nebojte se, neošidím vás o mé klasické Vánoce a Štědrý den. Chystám článek vydat nejspíš hned zítra, v úterý :). Tak snad se povede!
Jelikož je svátek, na programu je povinná rodinná návštěva. Tento den byla návštěva u taťky a jeho přítelkyně. Jelikož jsem si chtěla dát k obědu alespoň pivko, tak jsem logicky nemohla řídit. Proto nás všechny 3 odvezla mamka. Jen toho našeho chlupatého nejmenšího si vzala k sobě, abychom se nemuseli bát o něj a maxipsa Maxe :D. Všichni jsme chtěli klidný průběh návštěvy!
Po obědě jsme si dali ještě jasné kafčo a běželi jsme k mamce pro Dona a za odvozem. Chvíli jsme tedy ještě pobyli u mamči a frčeli jsme zpátky do Mostu.
Doma si náš Doník pohrál s Čupřinkou, ale jelikož jsme všichni byli šíleně utahaní, dlouho jsme při vědomí nebyli :D.


Sobota 26. 12. (2.svátek vánoční)
No a co jiného na 2.svátek, než další rodinnou návštěvu. Tentokrát to byl oběd u babičky a opět u nás na Meziboří! Tentokrát jsem se smířila s abstinencí a řídila jsem. Museli jsme se totiž rychle dostat zpátky do Mostu. Cesta tam byla s Donem celkem špatná, ale těch 20 minut se to dalo vydržet! Tam ho čekala společnost maxipsa Maxe. Lumpačili, jako diví! Don nám dokonce nechal hromádkové překvápko u stromečku!
Po příjezdu do Mostu jsme zaparkovali auto u nás a ještě jsme stihli 2. rodinnou návštěvu. Tentokrát u "tchýně". Přijela celá rodinka i z Prahy, tak tam jsme nesměli chybět. Jen Don už si to moc neužíval, tak jsme šli zase brzy domů. Doma jsme si udělali výborný čaj, který jsem dostala v rámci Postcrossingu a zalehli jsme :).


Neděle 27. 12.
A je po svátcích! Konečně. Přesto jsme měli ještě rodinný oběd právě u tchýně. Naštěstí tady se nejí ve 12 :D. Na oběd se dorazilo až v půl 2 a bylo to v pořádku. Dali jsme si výbornou husu a vydali se na dlouhou parkovou procházku o s Donem. Museli jsme totiž sehnat nějaké ostružiní pro strašilky. Nakonec jsme přeci jen sehnali :). Vyčistili jsme morčátko a celý den v podstatě lenošili. Dojídali jsme vše vánoční a stěžovali si, jak jsme přecpaní :D. Neděle pro nás vlastně končila až v pondělí ve 3 ráno :D.

Tímto bych mou jubilejní 10. Víkendovku ukončila. Mějte se hezky a uvidíme se u dalšího článku!

Vaše Nikča :)

Nákup radosti

25. prosince 2015 v 8:00 | XxNikolkaxX
Ahojky všichni,
tak jak prožíváte Vánoce a komplet celé svátky? To koukáte, že jsem takto aktivní, že? Možná až moc, ale restů je hodně a času moc málo! Asi i tak všechny plánované články a dokonce i videa nestihnu, ale musím se aspoň snažit, aby mi do nového roku zbylo nejméně možných článků. Je to nemožně i z důvodu, že jsem evidentně poslední dobou až moc kreativní a denně připisuji do bločku nové a nové nápady na realizaci nějakých článků :D. Jsem prostě blázen ..
Jelikož jsem také blogový seriálový maniak, tak jsem si opět přitížila a vymyslela si nový. Víkendovka mi prostě nestačí! Tak mi přišel nápad Nákupů radosti. Určitě to spíš od klasických youtuberů znáte jako obyčejné hauly, ale u mě to jsou prostě nákupy radosti! Jelikož nejsem až zase takový blázen a nenakupuji až tak moc ve velkém, nedokážu určit časové intervaly tohoto seriálu, asi si dám vždy období 1 - 2 měsíce a podle počtu bodíků na seznamu se rozhodnu. Budu se snažit, aby se nákupy vyvíjely a měly nějakou ustálenou pravidelnost :). Doufám, že se vám to zalíbí a jdeme na to ;).

Před pár dny jsem na blog přidala článek o svíčkách, většina z nich pochází právě z tohoto období, takže začneme s nimi. Docela jsem začala ulítávat na čajových vonných svíčkách. Samozřejmě těch polských, kterých je teď všude plno. Podle fotek si je každý určitě vybaví. PS: Žádná klasická polská kvalita! Žádné jedno balení, ale rovnou 4 druhy. Žádná sláva, co se vůně týče!
Koupila jsem si skořici, ta byla od této značky úplně první. Když jsem si přičichla v obchodě (PEPCO), byla jsem naprosto uchvácena. Vůbec mi nedošlo, že třeba takhle vůbec vonět nemusí. Haha, taky že ne! Nevoní mi teda vůbec. Pokud si teda přičichnete tak centimetr nad plápolajícím ohýnkem, tak možná budete mít štěstí a zacítíte nějaký náznak skořice. No, ale za desetikorunu nemám právo je negativně hodnotit :D.


Dále jsem si pořídila svěží jahodu. O té mohu doopravdy říci, že voní, jako jahoda. Dokonce mi provoněla i pokoj, takže jahoda byla trefa do černého, ale ne vždy na tak nasládlou svěží vůni máte náladu. Mohu potvrdit, že jsem ji dokonce občas musela sfouknout, protože mi způsobila "pekelnou migrénu". Ale za mě je to TOP čajová svíčka!


Co by to také bylo za Vánoce, bez vánoční vůně? Pravdu? Koupila jsem je jen kvůli rudé barvě, kterou mamka potřebovala do výzdoby :D. Vůbec z té svíčky necítím Vánoce, vlastně z ní necítím opět nic. Jen smrad po sfouknutí. Ach jo, ještě že má tak hezkou barvičku …


Víte, jak voní romantika? Ne? Já vlastně také ne, ale díky čajovým svíčkám s vůní romantiky můžeme alespoň všichni tvrdit, že už to víme. Teda ti, co z té svíčky něco cítí. Já si u těchto svíček připadám, jakoby mi vynechával čichový smysl. Trefa vedle!


Pryč od čajových svíček. Vletíme na ty normální. Abych zůstala ještě u toho PEPCA. Koupila jsem si tam mini svíčku ve skle s vůní vanilky. Stála mě 25,- a výdrž? Naprosto senzační. Poměr cena : doba hoření je naprosto neuvěřitelná. Ale vůně je cítit jen po zakoupení a nezapálení. No, sice si další nekoupím, ale pyšná na tento kup v podstatě jsem.A nyní, návštěva výprodeje skladu. Zde jsem si pořídila 2 balení klasických válcových svíček. V každém byly 2 svíčky a balení stálo jen 15,-. Pořídila jsem si 2 vůně. Lesní směs a tropickou vůni. Už jsem měla tu čest zapálit si jednu lesní směs a bojím se zapálit ten zbytek. Horší svíčku jsem snad nikdy neviděla! Ne jenom, že to nevoní, ale roztéká se to tak špatně, že i kalíšek, který mám vždy pod tím je jí malý. A abych nezapomněla, když ji chcete sfouknout, tak si to radši dvakrát rozmyslete. Já ji jednou takhle hezky chtěla pomalu sfouknout a šup, všechen vosk byl všude okolo. Jo, skvělý!


Vrhněme se na kosmetiku. Té je celkem požehnaně, hlavně díky mému svátku a narozeninám. Tak šup na to! Jako první jsem si ze zvědavosti koupila obyčejný sprchový gel Balea - Med s mlékem. Na to, že stál nějakých 25,-, na něj nedám dopustit! Je skvělý. Sice neudělá pěnu, jako ten z reklamy na Dove (mezi námi, ani ten to tak nesvede), tak je naprosto skvěle krémový a perfektně parfémovaný . Celá jeho konzistence je na 1+!


Chtěla jsem zažít i tamponkovou změnu. Když už jsem byla v DM drogerii, sáhla jsem po odličovacích tamponcích. Páni, že jsem o nich nevěděla dříve? Já je používám pouze na odlakování a čištění pleti, takže jsem si zatím vzala jen balení po 30 kusech, ale můžu říct, že až dojdou, vezmu to největší balení, které je! Lepší jsem nikdy neměla. A cena? 18,90,- je více než adekvátní! :).
Když už jsem mluvila o tom odlakování, pořídila jsem si i nový odlakovač na nehty od nové značky R de L young z Rossmannu. Má být s lehkou kokosovou vůní, ale já z toho cítím klasiku aceton. Ještě jsem ho tedy nevyzkoušela, protože jsem si ho kupovala do foroty, ale doufám, že to bude alespoň nějaký průměr, protože co čekat od odlakovače za 30 kaček?


Projížděla jsem leták Tety drogerie a narazila jsem na bělící pudr na zuby od značky Eva. No, nejdřív jsem koukala na recenze na internetu, ale ty mě chytřejší neudělaly, tak jsem si ho šla prostě koupit. Za ten cca měsíc, co ho mám, jsem ho zkusila tak 3x, což je strašně málo na souzení efektu, ale můžu říci, že dech mi osvěžil, trošku vyjasnil na chvíli mé zoubky, ale dál ho opravdu chválit nebo kritizovat nemůžu!Nyní trochu přeskočíme na suché šampony. Nakupila se mi zde celá hromada. Jelikož na suché šampony chystám "duel", až je budu mít všechny dlouhodobě ozkoušené, tak je tady vezmu trochu v rychlosti. K svátku jsem dostala 2 od Syossu. Jeden je Anti Grease a druhý je Volume Lift. No, možná je to zatím krátkodobým užitím, ale mě moc ani jeden nevyhovuje. Moc na moje vlasy neúčinkuje, což je u suchého šamponu fakt problém :D.


Dalším a posledním suchým šamponem je Balea Dry Shampoo Vannila. No, jelikož jsem viděla, že je to nějaká limitovaná edice, tak doufám, že tato limitovaná edice z ploch DM jen tak nezmizí. Kam se hrabe Batiste! Ta vanilková vůně je nepřekonatelná, celý den vám vlasy neskutečně voní. Funkce je perfektní a cena ještě lepší, protože necelých 60 korunek, tak to je prostě zadarmo!A jéje, máme toho nějak hodně, takže honem k dekorativní kosmetice. Nebojte, je to poslední skupinka :D! Začněme třeba laky na nehty. Jelikož jsem chytla akcičku na značku Catrice a na její limitku. Zakoupila jsem si tedy odstíny C02 Playing in Lavender Heaven a odstín C04 Be my porcelain Doll! No, za ty názvy mají plusové body, ale ta aplikace… Levandule byla v pořádku, ale ten porcelán. Porcelán byl naprostá šílenost. Na jednom nehtu jsem měla asi 10 vrstev, protože se to někde vždy zničilo a zkuste si s tím jít na záchod :D. Ale cena 19,90,- odpovídá kvalitě.

.

Dalším a poslední lak na nehty byl lak od Essence Nail candies v barvičce mint. No, barva názvu neodpovídá skutečnosti. Vrstev jsem měla asi 5 a spíš to vypadalo dost blbě, než nějak hezky. Vypadalo to, jako vyšisovaný zelenkavý lak. To tedy nebyl účel, takže ani ta pohádková cena 19,90,- neodpovídá kvalitě! Po 3 dnech šel lak dolů!


Teď tu dekorativku vezmeme hezky od očí. Dostala jsem totiž k svátku mou milovanou tužku na oči Glimmestick diamonds od Avonu. V katalogu byla zrovna za 49,90,-, ale běžná cena je okolo 70 kaček. Je naprosto skvělá. Během dne se nikam nehne a úžasně se třpytí i po celodenním nošení. Můj skvělý oblíbenec!


Jsem to ale šťastlivec. Chytila jsem v mega akci tekutou tvářenku Cream Blush od Miss sporty za 9,90,- v Tetě drogerii. Vzala jsem si odstín 01 Pink Flush a u toho jsem se bála. No, zaletěl samozřejmě do šuplíku, protože nedokážu odhadnout množství, abych nevypadala, jako klaun. Možná ji někdy zkusím, ale uvidíme uvidíme.


A jsme u rtů, hurá! Stejně jako tvářenku od Miss sporty jsem sehnala i tužku na rty v odstínu 011 také za 9,90,-. Kde jinde, než v Tetě drogerii. No co dodat, klasická tužka. Výdrž skvělá a barva luxusní :). K této tužce asi není třeba více.


A jsem u konce. Máme tu poslední produkt a to rtěnku od NYC Exper Last Lip v odstínu 449 Creamy Mauve. Na mě je nádherně princeznovsky růžová. A přesně takovou jsem chtěla. Je krásně krémová, takže nevysušuje, ale díky ceně 39,90 (v akci) je asi logické, že výdrž není nic moc. 2 hodinky maximálně a konečná :D. Ale ne, nestěžuji si!


Tak, první Nákupy radosti jsou za námi. Nečekala jsem to tak obsáhlé, ale bohužel se nedá jinak :D. Prostě jsem měla nutkání vám alespoň většinu povědět! Tak snad jsem vás neodradila od dalšího dílu. Mějte se krásně a užívejte si vánočního klidu! Uvidíme se u dalšího brzkého dílu.


Vaše Nikča :).

Vánoční Drážďany + Primark HAUL

24. prosince 2015 v 8:00 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!
Ahojky všichni,
ihned na začátku vám všem chci popřát krásný Štědrý den. Nemyslete si, nejsem takový blázen, že bych denně psala a editovala články, mám to vše předepsané. Teď už stíhám, tak jsem si nadělala zásobičku článků dopředu :D.
Jak už vidíte z názvu, přichystala jsem si pro vás popis vánočních Drážďan a především HAULU. V podstatě haul lze počítat, jako část vánočních dárků, protože vše, co jsem si nakoupila, bude dnes večer pod stromečkem.
Jako každý rok jsme se školou vyrazili na vánoční trhy do Drážďan. Letos s námi vyrazil i můj přítel, i když není již studentem naší školy. Vyráželi jsme už brzy ráno, protože nikdo nepočítal s hladkým průběhem na hranicích. A ono to šlo hladce, takže jsme na místo určení přijeli s dost velkým předstihem, takže vše bylo ještě zavřené. Tak jsme se vydali do Primarku. Ten snad jako jediný otevírá už v půl 10. No, na to, že jsem si skoro nic nekoupila, jsem tam nechala celkem dost peněz :D. A hlavní kámen úrazu? Přítel! Nakupujte s chlapem … :D To je prostě nemožné a mělo by být i nelegální :D. Po dlouhém čase, který jsme nechali v Primarku jsme ještě prohlédli celou novou Galerii a vyrazili jsme na svařák a klobásu. No, to je jiná! Pošmákli jsme si. Po posilnění jsme to vzali do staré Altmarkt Galerie. Tam je to každoroční klasika. Obcházeli jsme hlavně drogérie a parfumérie a takové ty standartní obchody. Po odjezdu z trhů jsme se ještě zastavili v Realu a udělali "menší rodinný nákup" cca za 35 euro. Paráda! Poté už jsme směřovali zase zpátky do Mostu. Den to byl parádní, jen kdyby nebylo všude tolik národa :D!

HAUL
Primark
Letos jsem šla na jisto. Potřebovala jsem termohrníček s mopsíkem, bez něj jsem nemohla odjet! Stál mě jen 3,50€, ale myslím, že funkci "termo" moc splňovat nebude :D. Každopádně je moc pěkný a mě se líbí i jako klasický přenosný hrníček.


Ponožky. Kdo by nepotřeboval ponožky? Určitě každý znáte ty ponožkožravé pračky a ty skřítky v nich. Každé praní se nejedna ponožka ztratí. A co dělat? Nakoupit si zásobu v Primarku. Čistě bílé jsou jistota! 7 párů mě vyšlo na pouhá 3€.Spodní prádlo je chlouba každé ženy. Primark je na takovéto zboží, jako dělaný. Jen příteli se tam moc nechtělo semnou vybírat ty správné "gatě" :D. Možná se mu ani nedivím, jakému chlapovi by se chtělo? Vybrala jsem si 2 balíčky. Jeden decentní černo-bílý a druhý takový veselejší barevný. Oba jsou po 5 kusech. Jeden balíček vyšel na 4,50€. Což je super cena, ne?
Celkem mě překvapily primarkovské svíčky. Přítel mě neustále přemlouval k většímu balení, ale jelikož jsem neznala pravou vůni po zapálení, tak jsem nechtěla riskovat, Proto jsem si vzala tyhle malé. Za 1€ jsem je tam nemohla nechat. Skořicovou jsem chtěla už při cestě z Čech, ale o té jasmínové jsem vůbec nevěděla. Sáhla jsem po ní až u pokladny. Snad to byl dobrý kup.


Jelikož jsem maniak skrz manikúru, chtěla jsem vyzkoušet i sadu vánočně laděných laků na nehty. Jsou to nádherně opravdu vánoční barvičky, takže jsem zvědavá, až vyzkouším jejich kvalitu. Za 2,50€ to asi nebude žádná hitparáda, ale nevadí.


Nouze mě dohnala ke koupi nového štětce na pudr. Můj už jaksi dosloužil, tak jsem sáhla hned po novém. Zatím není pořádně ozkoušen, ale na tu cenu 2.50€ vypadá pravdu solidně a dobře. Necháme se překvapit.


Posledním kusem z Primarku je nová kosmetická taštička. Ta má, kterou mám teď, už stojí za pendrek. Je všude odřená, špinavá, no prostě ostuda ji někde vytáhnout na veřejnosti. Tak jsem si vybrala za pomoci přítele tuto nádhernou prostornou, která stála v akci pouze 2€. Skvělá cena za skvělý kus.


Rossmann
Dopřáli jsme i našemu morčátku a pejskovi. Morčátku jsme koupili mega balík pilin, protože za cenu, která tu je za 15 litrů, jsme tam koupili 50 litrů. No nekupte to :D. Pejska jsme samozřejmě nemohli ošidit, tak jsme mu vzali konzervy a pár mlsek. Foto asi netřeba.
Limitovaný lak od Essence byl kousek, který jsem nutně potřebovala. No, chtěla jsem si z této limitované řady toho pořídit více, ale bohužel v Německu už této řadě odzvonilo, ale našla jsem ve výprodejovém košíčku alespoň 1 lak a zrovna ten, který jsem chtěla! Cena pohádková - 0,95€


New Yorker
Jediný bod seznamu byly kalhoty. Jelikož mým fialovým kalhotám odzvonilo, musela jsem je nahradit jinými a nejspíš ještě lepšími. Navíc byly ve slevě, takže jsem se nemusela ani dlouho rozmýšlet. Cena byla luxusní 9,95€.


Douglas
Samozřejmě jsem nemohla vynechat návštěvu alespoň jednoho obchodů Douglas. Hned jak jsme tam vešli, rozbolela mě tak hlava, že to není ani možné. No jo, parfémy mi nikdy moc nedělaly dobře. Naštěstí jsem šla vyloženě, jen pro suché šampony Batiste. Vzala jsem si jeden na tmavě hnědé a jednu miniaturku třešňového. U pokladny mi ještě přihodili do taštičky vzoreček parfému od Prady.


Tak to by byl tedy můj Haul. Já doufám, že jsem vás třeba i někoho inspirovala a trochu informovala. Jelikož je 24. 12., tak doufám, že všichni sledujete pohádky, jíte cukroví a dobalujete poslední dárky.
Mějte se hezky a u další článku, Ahoj!

Moje autoškola

23. prosince 2015 v 8:00 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!

Ahojky všichni,

jistě jste postřehli, že vaše Nikolka se stala řidičem. A že má svou káru. Ano, ano je to tak. Možná tu mezi vámi je někdo, kdo má v plánu autoškolu, nebo ji momentálně dělá, tak vám sem přidávám, formou tohoto článku, mé postřehy a zážitky.

Vybrala jsem si, mosteckou autoškolu Šíf. Tato autoškola působí i v Bílině, Teplicích a Litvínově. Na autoškolu si rozhodně nemohu stěžovat! Vybrala jsem si tu mosteckou, ač to mám do Litvínova blíž. No jo, ale studuji v Mostě, takže volba byla jasná. Nebudu nikomu nalhávat, že jsem se nedívala a nevybírala jsem podle ceny. Autoškola není žádná levná investice a i těch 6. 900,- je hodně peněz. No jo, ale odpovídá cena kvalitě? Za mě určitě. Nepochybovala jsem o tom ani před nástupem. Spoustu známých a přátel tuto autoškolou prošli a nikdo si nestěžoval, tak proč ne?


Jak určitě každý ví, celá výuka se skládá ze dvou částí. Tou první je teorie. No, co k teorii dodat? Je to prostě další klasická škola, ale jelikož v automobilovém odvětví vyrůstám celý život, tak už jsem vše znala. Každopádně všem nováčkům tu teorii doporučuji, protože bez té teorie je vám praxe na 2 věci. Učte se tu teorii, protože bez ní neuděláte ani ty testy. A bez testů samozřejmě nedáte řidičák, tak si nehrajte na kabrňáky a radši si na těch pár hodin teorie zajděte.

Druhou částí je, všemi milovaná, praxe. No, teď tedy mluvím hlavně ke klukům. Nemyslete si, že si zadriftujete, zajedete si to kilčo na silnici a tak. Mnoho žáků první hodinu končí na rozjezdech. Já tedy měla to štěstí, že jsem "nadané dítě" a hned jsem se tedy odvezla 25 km domů :D. Docela fajn na první jízdu v autoškole. My měli povinných 28 hodin a rozděleno jsme to měli do 14 po 2 hodinách. Bylo to naprosto vyhovující. Nebo alespoň mě to ke zkouškám stačilo až až. Můžu říct, že během praxe jsem narazila na veškeré živly českého počasí, a dokonce jsem dostala i lekci smyku. Můžu říct, že je to super zkušenost, protože už se mi i stalo, že jsem tyto rady využila v praxi. Nebýt této lekce, asi bych už byla bez auta :D.

Když jsem projížděla různé diskuze, hodně lidí se ptalo a zároveň se i obávalo samotných zkoušek. Já šla v přednostním termínu, protože mi to asi evidentně asi fakt šlo (sebechvála smrdí..) :D. Byla jsem opravdu vyklepaná. Nebála jsem se ani tak jízd, jako samotných testů. Učila jsem se na ně jen zhruba týden, a jak to dopadlo? Dala jsem to na plný počet bodů. Když už člověk udělá testy, tak z jízd nemá strach vůbec. Jela jsem je dělat, jako první a jsem za to ráda. Nakráčela jsem si hezky sebevědomě k autu a v naprosté pohodě odjezdila celou tu krátkou jízdu. Poslední věta komisaře mě dostala a nastala má němota, byla jsem šťastná, že už jsem konečně řidičem!


Celkově bych celý můj kurz hodnotila velice dobře. Prostřídala jsem více aut i instruktorů a jsem za to moc a moc vděčná. Díky zvládnuté autoškole už mé autíčko, které jsem dostala k narozeninám, nestojí jen tak netknutě a už momentálně přesně dnes mám svůj řidičský průkaz v provozu celý jubilejní týden. Týden utekl, jako voda a nic se nestalo :D. Huráá!

Určitě jsem nezvládla napsat vše. Pokud by měl někdo jakýkoliv dotaz, napište mi ho na mail nikola.cervinkova97@seznam.cz . Určitě budu ráda za ohlasy i dotazy.

Už se půjdu věnovat mamince, protože ta má dnes své narozeniny. Jelikož jsou už zítra Vánoce a já nevím, zda nějaký článek vyjde, tak bych Vám ráda popřála klidný Štědrý den. Ať vám nezaskočí kost z kapra, neshoří stromek a máte pod ním pěkně nadělíno.

Vaše Nikča.

Exkurze v Českém rozhlase

22. prosince 2015 v 8:00 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!

Ahojky všichni,

poštěstilo se vám někomu dostat se na exkurzi do Českého rozhlasu? Mně a mé škole se to poštěstilo. Nebylo to nic výjimečného, žádná protekce, v podstatě v určitém časovém rozmezí se mohl do rozhlasu podívat každý, předem nahlášený, zájemce. To bylo fajn ne? Určitě mi dejte vědět, zda toho někdo využil.

Jak jsme se vůbec o exkurzi dozvěděli my, ze severočeského Mostu? Měli jsme jednou, čirou náhodou ve škole besedu o medializaci migrantské krize no a jelikož se jí účastnila i reportérka z Českého rozhlasu, tak jsme dostali i tuto skvělou informaci. No, proč ne? I když od toho asi každý očekával něco jiného. Ale nebudeme předbíhat …

Jelikož se zkombinovaly 2 školní výlety do Prahy, tak jsme všichni vyrazili 1 autobusem. Do Českého rozhlasu nás vyrazilo cca 10. Vyloděni jsme byli u hlavního nádraží, a jelikož rozhlas je kousek nad Václavským náměstím, byl to kousek pěší chůze i pro nás. Exkurzi jsme měli spojenou s nějakou další pražskou školou. Nejdřív nás vzali do mini muzea. Chtěla jsem původně točit nějaký vlog, ale po natočení pár záběrů z muzea nám bylo řečeno, že všichni musíme mít doslova vypnuté mobily. Kde sakra žijeme? Je snad 21. století, kdy každý mobil má různé nerušící režimy, ne? No, nevadí, moje chyba, že jsem si nevzala foťák. Škoda no. Nicméně muzeum bylo celkem, alespoň pro mě nezajímavé. Pořád jsem čekala na něco extra. No, čekala jsem obhlídku vysílacích studií. Dočkala jsem se? Samozřejmě, ale jen očkem za dveřmi. Takže absolutní nespokojenost. Chápu, že to z provozních důvodů nelze, ale já to tedy moc jako pravou exkurzi nebrala. Když jsme zkoukli celou budovu, byli jsme zavedeni do posluchárny, kde jsme asi hodinu poslouchali rozhlasové dokumenty.


K dokumentům bych se ráda vyjádřila extra. Přiznejme si to narovinu … tato část byla asi nejzajímavější z celé exkurze. Docela mě to zaujalo tím, že vlastně člověku stačí jen obyčejný diktafon, dobré téma a znalost střihu a je hotovo. Možná bych to někdy ráda zkusila a zároveň tím kontaktovala i Český rozhlas a pána, který mě k tomu inspiroval. Pár návrhů na téma už mám, ale pořád nevím, zda by to bylo zajímavé i pro ostatní. Proto asi vyčkám do dalšího roku a možná si v rozhlase sjednám nějakou tu konzultaci.


Po odchodu z rozhlasu jsme se vydali na Václavské náměstí, jelikož bylo dost času. A kam jinam jít trávit volný čas, než na kafíčko do Starbucksu. No, konečně poprvé mi n kelímek napsali správně NIKI, ale i toto mělo svou daň … Neměla jsem obrázek :D. Mimo to, dala jsem si limitku perníčkové latté a byla jsem naprosto nadšená! Bylo to zatím nejlepší kafe, které jsem tu měla! A to bez srandy. Joo, mít takový kávovar doma. Ježíšku? :D


Tak, tímto bych se s vámi pro dnešek už rozlučila a už se šla konečně věnovat příteli, jelikož dnes máme spolu tříleté výročí! Tak tedy hezký den a užívejte si tu předvánoční atmosféru .
Vaše Nikča.

Mé narozeniny a svátek 2015

21. prosince 2015 v 23:35 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!

Ahojky všichni,

tak jak jste spokojeni s mou obnovenou aktivitou? Ještě to je nic moc, ale tento týden bych ráda splnila to, co jsem si nakladla na To do list. Musím do konce roku stihnout všechny restíky, které jsem do této doby ještě nestihla. Tak mi držte palce, ať to vše zvládnu, protože zrovna málo toho není.

Tak, ale abych se dostala k podstatě tohoto článku. Jelikož jsem 20. listopadu měla svátek a 30. listopadu jsem měla 18. narozeniny, tak jsem se rozhodla vydat takový míšený článek.

Začala bych tedy tím svátkem. Sama ten svátek tak nějak přehlížím, ale samozřejmě jsem ráda, když si někdo vzpomene. Stačí obyčejná sms zpráva, dárek není vůbec nutný. Je to pro mě takový signál, že buď si to člověk pamatuje, nebo alespoň občas koukne do kalendáře :D. I tak je to velmi příjemné! Letos to bylo jako vždy. Psala hlavně rodina a přátelé. Zrovna na den mého svátku bylo volejbalové kolo naší ligy, takže jsem ve škole nebyla.

Co bych to byla za ženskou, kdybych si dárek nenadělila i já sama. Udělala jsem si takovou menší okružní jízdu po drogériích a něco málo jsem si tam pokoupila. V podstatě původně jsem jen šla pro bělící pudr do Tety drogerie. Abych nezapomněla, kompletní přehled recenzí těchto produktů bude ve speciálním článku. Jelikož už jsem včera prozradila jednu novou plánovanou rubriku, tak dnes tu stejnou chybu neudělám! Jelikož jsem opravdová žena a nikdy nezůstane jen u jednoho, tak jsem si z Tety odnesla i tekutou tvářenku a konturovací tužku na rty od Miss Sporty. To by byla jedna drogerie. Jenže ve stejné ulici se nachází ještě Rossmann :D. Samozřejmě mi ujela tramvaj, tak jsem tam ještě "nahlédla". Tam už to bylo levnější. Vzala jsem si lak od Essence v akci a odlakovač na nehty od nové značky R de L young. Jaké s ní máte zkušenosti? Určitě mi dejte vědět.


Doma na mě také čekaly malé dárečky. Jelikož jsem věrný postcrosser, tak na mě čekal na stole štos ozdobných obálek.
No prostě paráda! Dále na mě čekala má oblíbená diamantově šedá tužka na oči z Avonu a pár laskomin s Mimoňi. No prostě super! Babička si na mě vzpomněla a nakoupila mi na zkoušku 2 Syoss suché šampony. Tak uvidíme, jak se osvědčí.

Tak teď abych se vrhla na ty trochu složité narozeniny :D. Proč složité? To teprve uvidíte. Sice je oficiálně mám až 30. listopadu, ale rodinná oslava se konala už v sobotu 28. listopadu. Byla to vlastně asi jediná pořádná oslava. Slavili jsme už od odpoledne. Teda slavili, rodiče pro mě s přítelem přijeli do Mostu a vyrazili jsme na tátův autoservis. Zde jsem dostala úžasný puget modrých a bílých růží (tvar znaku BMW) a k tomu úžasného malého modrého bavoráčka. No co víc si k narozeninám přát? Pak už se doma konalo v podstatě klasické rodinné posezení. Bylo to moc fajn. Samozřejmě jsem měla dort, chlebíčky, pití, no prostě klasika. Domů do Mostu jsme se vrátili asi okolo 10. hodiny.V den mých narozenin se žádná pecková oslava fakt nekonala. Jen jsem si do školy nesla mé poslední dětské rychlé špunty s kelímky a řádně to "zapila" s mými kamarády. V podstatě víc jsem ani nechtěla. Bohatě mi to stačilo.

Oficiální kamarádskou oslavu jsem měla naplánovanou na 5. prosince v Mostě a 12. prosince na Meziboří. No, co byste řekli? Mostecká party padla úplně, najednou většina lidí neměla čas, ale já jim to nezazlívám. Spíš mě víc mrzela ta mezibořská oslava. Ta měla být s těmi přáteli, s kterými se známe vlastně celý život. No a jak to dopadlo? Z původních 10 kamarádů jsme tam byli pouze 4… Ano, docela dost velké zklamání. Hlavně když mi 20 minut před srazem napsala nejlepší kamarádka, že má angínu. No, každý si udělal asi obrázek sám. Nicméně abych si stále jen nestěžovala, musím uznat, že jsme si to náležitě užili i v tak malém počtu. Hlavně s mým přítelem. Bylo to fajn a pocit jsem z toho měla nakonec moc dobrý i přes ty komplikace :D. Dokonce se ráno ani nedostavila hnusná kocovina.

Trochu opožděně mi dorazil i narozeninový balíček od kamarádky z Francie. Byl tedy velmi bohatý na dárečky. Čím asi začít. No, nevětším překvapením byly stíny z Douglas na které jsem koukala v Drážďanech a oni mi najednou přišly. Jsou naprosto báječné. Dále mi přišel krém na ruce s malinami z Yves Rocher. Mini paletka, náušnice, náhrdelník, božské mýdlo, nejúžasnější lak na nehty a perfektní lesk na rty. Můžu říct, že jsem byla balíčkem příjemně zaskočena! :)


Tak, to by byly mé narozeniny a můj svátek. Mám to celkem šílené, že? Máte to také někdo takto brzo po sobě? No a nehledě na to, že mě 24. 12. čekají Vánoce. No to je vždy část roku, kterou miluji!

Mějte se krásně a těm, které teprve oslava narozenin čeká, přeji Vše nejlepší!

Víkendovka č.9

21. prosince 2015 v 8:00 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!

Ahojky všichni,

už na vás jde ta vánoční nálada? Většinou víkendovky píšu v neděli, jinak tomu není ani dnes. No a právě dnes je zlatá neděle … můžu vám říct, že já jsem asi Grinch. Ne že bych nenáviděla Vánoce, ale prostě na mě letos nějak neleze ta vánoční nálada. Spíš jsem ráda, že už mám klid od školy, všechny seminární práce jsou odevzdány a už mě čeká jen zasloužený odpočinek :D.

Ale abych tu dlouho nezdržovala, tak se vrhneme na můj víkend…

Pátek 18. 12.

Huráá, ve středu jsem získala kartičku dospělosti nebo -li řidičský průkaz a hned v pátek jsem vyrazila sama ráno do školy. No, jelikož jsem horské dítě a opravdu už se ráno už u nás projevuje klasický prosinec, tak rodiče byli celkem vyklepaní, abych vůbec dojela. A á jsem samozřejmě bez problémů dojela! Jen s otáčení u školy byl trochu problém. Jelikož jsem se s mým autem ještě nikdy nerozjížděla do kopce, tak jsem to samozřejmě neodhadla a motor mi pomřel. Samozřejmě se ukázali hloupí, nervní řidiči a i přes značku, která u školy a kojeneckého domova zakazuje troubení, na mě samozřejmě troubili. Blbci, co víc říct? Dlabu na ně, já se přeci nenechám vytočit :D. V klidu jsem si pak zaparkovala a šlo se do školy.


V 7 ráno opravdu nejsem moc krásná :D!


Po škole jsem nabídla kamarádovi odvoz domů, tak jsem ho tedy odvezla. Ten se celou cestu smál, jak za volantem, já drobná květinka, nadávám. Taky bylo proč :D. Jen co jsem ho vyložila, jela jsem si zaparkovat auto k příteli a cupitala jsem pěšky na tradiční doučování. Po doučování jsem s přítelem sočila do auta a ještě jsme rychle jeli trochu pokoupit nějaké dárečky na Vánoce. Po celodenním řízení mě fakt bolela levá noha! :D

Sobota 19. 12.

Spát až do 12? Od toho přeci ty soboty jsou! Jelikož jsme si na sobotu vymysleli extra jednoduché jídlo, nebylo nutné vstávat brzo. Pustili jsme se do čočky s uzeným. A příteli se vážně povedla. Jinak čočku z hloubi duše vážně nenávidím! Hned po obědě jsem musela už po dlouhé době ostříhat přítele. Prý by semnou jinak nikam nešel :D.

Odpoledne jsme opěr sedli do auta a jeli jsme, dokonce i s pejskem, k přítelovým rodičům. Doník zvládl cestu skvěle, jen asi nerozuměl tomu, proč řídí zrovna panička :D. Udělali jsme tedy kratší návštěvu, naložili skřínku, nebo spíš to, co se do mého autíčka vešlo a vyrazili jsme zase domů.

Doma jsme si chtěli hodit nožky na stůl, ale to samozřejmě nešlo. Jelikož je byt tak nějak pořád v pidi rekonstrukci, tak jsme podlahu jen vysáli, protože vytírání mi bylo zakázáno. Evidentně vytřu až na Štědrý den :D. Tak jsem tedy zatím alespoň utřela prach a pak společnými silami jsme s přítelem nazdobili náš první vánoční mini stromeček. Máme ho ozdoben do stříbrné a zelené a místo špičky tam přítel přidal fotbalový odznáček. Takže letos jsou u nás opravdu fotbalové Vánoce :D. Pak už jsme si opravdu hodili nožky na stůl. A já se konečně dostala k odepsání na dopis .Neděle 20. 12.

Opět jsme si trochu přispali. Ale tentokrát jen do 11, déle nás pejsek nenechal. Udělali jsme si vodnici, hodili jsme si bagetky do trouby a rozeřval se mobil. No, vypli jsme tedy troubu a rychle jsme i s pejskem utíkali k přítelovo rodičům stěhovat skřínku. No, celkem chaos, takže jsem byla ráda, když jsme došli zpátky domů a mohli jsme si dát ty skvělé německé bagetky. Pak se přítel pustil do montáže skřínky a já jsem dobalila poslední věci. Pak už jsem opět vyrážela domů. Jela jsem samozřejmě autíčkem a konečně jsem si pustila pořádně písničky v autě! :D

Večer jsem si pustila Sněženky a machři po 25 letech a dala jsem se na balení dárečků. Začátkem filmu jsem začala a titulky jsem končila :D. Fakt masakr! Dokonce i našemu pejskovi a morčátku jsem ty dárky balila :D. No, balící papír, lepenku a nůžky nechci vidět dost dlouho!

No, je večer, dopisuji víkendovku, sleduji mé oblíbené blogery a jejich videa a chystám se na další článek. Ano, zrak vás nešálí! Po 100 letech bude normální článek. Možná už touto dobou jste si ho mohli na blogu přečíst anebo taky ne. Uvidíte … :D

Jelikož je toto poslední Víkendovka před Vánoci, tak vám chci popřát krásné svátky a hlavně klidný Štědrý den. Stres za Vánoce nestojí, nenervujte se , neblbněte a vše si v klidu užijte!

Podzim - Zima, čas svíček přichází

20. prosince 2015 v 22:30 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!

Ahojky všichni,

po 100 letech se vám zase hlásím s klasickým článkem. Původně měl být název jen Podzim, čas svíček přichází, ale jelikož se to trochu celé zvrátilo a článek vydávám až ke konci prosince, tak jsem název trochu přehodnotila na Podzim - Zima, čas svíček přichází. Ano, jsem asi blázen, ale já jsem se na tento článek tak moc těšila :D.

Proč zrovna podle mě svíčky přichází na podzim - v zimě? U mě tedy zahájily svou etapu někdy v říjnu. Je to právě ta doba, kdy přijde to pochmurné počasí, teploty padají na teploměru dolů a mou radostí je vždy škrtnutí sirky a zapálení svíčky. Ne, svíčky vždy zapaluji zapalovačem :D ! Je to taková úleva, přijít domů, shodit ze sebe všechny tašky a vrstvy oblečení a jen tak si zapálit svíčku, klidně i obyčejnou bez vůně.

No, asi by některé mohlo zajímat, jak jsem se ke svíčkám dostala. Samozřejmě dříve jsem si svíčky zapalovala třeba na Vánoce, ale teď ke každodennímu zapalování mě dohnaly v podstatě 2 moje oblíbené blogerky. První, asi tou hlavní, je Blueberry Pink a druhou je BEAUTYLIFE by Aja. Začala jsem je obdivovat a sledovat a později i milovat svíčky Yankee Candle. Mám některou? Ne, ale doufám, že Ježíšek si na mě vzpomněl a pořídil mi alespoň nějakou maličkou, protože ty ceny jsou opravdu šílené, ale co se dá dělat.

Nemůžu vám tu dělit svíčky na nějaké druhy. Popravdě řečeno jsem ještě stále taková candle panna :D. Ale můžu vám je rozdělit alespoň tak, jak je zatím znám, jak je mám ozkoušené a možná vám přihodím i některé tipy. Začala jsem a vlastně asi nejradši mám vonné čajové svíčky. Kupuji si 1 značku, která je z Polska, ale na to že je z Polska je fakt dobrá :D. Měla jsem skořicové, které voněly opravdu jen decentně, jahodové, které zatím voněly asi nejlépe, vánoční, ty mi teda nevoní ani nesmrdí a nějaké romantické, ty jsem si spíš koupila jen kvůli barvě a vůně? Žádná :D. Podrobnou recenzi bych si asi nechala do spotřebovaných odpadků vždy za nějaký čas. Ano, teď jsem proflákla mou další chystanou rubriku :D. Dále jsem si také jednou koupila jednu ve skle v Pepcu, která byla prostě o ničem, ale jak jsem už říkala, vše bude hlavně v odpadcích. Také jsem dala šanci vietnamským obchodníkům a zakoupila jsem tam 2 balení "vonných svíček". CHYBA! Nevoní to, po sfouknutí to smrdí dalších 100 let a ještě se to děsným způsobem roztéká! Už nikdy víc, ale samozřejmě si je nějak dopálím :D

Jak už jsem psala, doufám, že si na mě Ježíšek vzpomněl a nadělí mi pod stromeček nějakou tu svíčičku. Přítel takhle dříve řešil každého v rodině, tak nějak doufám, že letos to bude mít stejně :D. Vůbec bych se nezlobila!

Níže vám přináším také pár foteček. Doufám, že mi počítač opět nepokazí kvalitu fotek . Tak držte palce! :D


Tímto bych se tedy s vámi rozloučila a vzkázala vám, že se během týden už opravdu můžete těšit na nášup článků.
Krásný den!

Víkendovka č.8

14. prosince 2015 v 22:17 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!

Ahojky všichni!

Ano, opět jsem nedodržela své "předsevzetí", že v týdnu vyjde další článek. Ach jo, ani nevím, kam se vždycky ten čas poděje. No jo, seminárky odevzdávám až příští týden, takže to evidentně pohlcuje více času, než bych řekla. Na to, že nemám ani článek, ani seminárky … :D. Držte mi palce, ať vše v pořádku stihnu! Ale abych si nesypala popel na hlavu celý článek, tak se raději vrhnu na víkendovku!

Pátek 11. 12.

Den Drážďan! Samozřejmě, teď přijde moje klasická věta: "Plánuji samostatný článek". A taky že jo :D. Nebudu udávat datum, ale ráda bych hodně článku stihla do konce roku, abych do nového roku nevystupovala s nějakými resty a dluhy!

Letos jsme vyrazili sice se školou, ale zároveň i s přítelem. Vyráželi jsme celkem brzy ráno a kupodivu na cestě tam, ani zpátky nebyl žádný zádrhel na hranicích. Dokonce jsme proklouzli i bez kontroly. Každý, až na výjimky, jel snad do Drážďan jen kvůli Primarku. BOŽE! Opravdu Nerozumím tomu, co je tak skvělého na tomto obchodě. Ano, občas si tam něco koupím, ale zase tak odvařená z toho fakt nejsem :D. Pro mě to je obchůdek na takové ty blbinky a spodní prádlo, nic víc odtud opravdu nikdy neberu! Pardon, loňský rok jsem si koupila overal opičky :D. Skvělý kauf!

No, nechci vás ochudit o zážitky z Drážďan, proto tu to nijak nebudu pitvat. Jen tedy dodám, že jsme domů přijeli totálně unavení, upocení, protože bylo fakt vedro a naštvaní ze všech těch lidí! :D


Sobota 12. 12.

Uff, vstávačka až na oběd, ale pod podmínkou celoodpolední práce. Sotva jsme se najedli a už jsme utíkali k rodičům přítele pokládat podlahu do bytu. Samozřejmě jsem byla pracovitá, jako včelka. Také to odnesla má třísla. Necítím je! Docela jsme museli fofrovat, protože na večer jsme měli jiné plány. Dodatečnou oslavu mých narozenin na Meziboří s mezibořskými přáteli. No, vše jsme stihli tak akorát a už jsme se utíkali domů vykoupat. Pak jsme zabalili Dona a už jsme jeli na Meziboří.

Doma jsem si rychle umyla hlavu, vyfikla, namalovala jen proto, abych se hned rozčílila! Dobrých 20 minut před srazem mi přišla smska, že podstatná část večera (kamarádka s přítelem) nedorazí. Trochu paradox, když jsem to přesouvala z minulého týdne na tento právě kvůli nim. No, nevadí, nakonec se nás v hospodě sešlo …… 4. Opravdu, z původních 10 lidí jen 4? Vážně? Už nikdy víc, ale můžu říct, že jsme si to parádně užili i tak. Teď nechci mazat med kolem pusy, ale článek o narozeninách mám také v přípravě :D.

Domů jsme dorazili asi v půl jedné ráno a sotva jsme dolehli do postele, tak jsme byli totálně tuhý.

Neděle 13. 12.

Spánek až do oběda? Rozhodně po včerejšku zasloužený! Nikdo by mě v 8 z postele rozhodně nevytáhl. Konečně jsem se tak nějak mohla prospat, i když Don celou noc proštěkal u dveří, tak paráda! Dali jsme si pak tedy luxusní oběd, zabalili se a zase vyráželi do Mostu na návštěvu k babičce přítele. Tam jsem si dala kafíčko na probrání a už jsem zase letěla zpátky domů. Ano, celá neděle byla o cestování :D. Jelikož mi ujela tramvaj, tak jsem rychle nakoukla do pár krámečků a kupodivu jsem si nic nekoupila… Pro tuto Víkendovku se s vámi asi rozloučím a lehnu si ke slovíčkům němčiny :D.

Nezbývá mi nic jiného, než vám popřát hezký týden a doufat, že tento týden bude opravdu bohatý na články, alespoň od středy (to už bych měla mít všechny seminárky hotové :D).

Mějte se hezky!

Víkendovka č.7.

7. prosince 2015 v 18:53 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!
Ahoj všichni!
Další víkend je za námi a já se opět hlásím s další víkendovkou. Už se naskytl čas pro psaní, takže už blog opravdu zanedbávat nebudu! Mám tu tipů na články více než dost, tak snad všechno bude v mých silách to zrealizovat :). Mimo jiné, dnes tento článek píšu na mobilu, protože jsem si samozřejmě někam zašantročila nabíječku od počítače :D. Tak snad ji najdu, protože čas seminárek přichází ...

Pátek 4. 12.
Nejprve bych se ještě vrátila k malé kuriozitce ze čtvrtka. Dělala jsem už konečně závěrečné zkoušky v autoškole a samozřejmě jsem je s přehledem udělala! Takže z Nikolky je už řidička :). Ale už zpátky k pátku ...
Pátek byl s přerušením další školní den. Po škole mě čekalo klasické páteční doučování. Byla to v podstatě chvilka, takže páteční odpoledne bylo stále volné. Moc jsem toho nenadělala. Bylo to spíš takové lehárko :).

Sobota 5. 12.
Den Mikuláše. Slavíte ho ještě někdo? Třeba s mladšími sourozenci? :) Ja už tedy ne, asi to je i tím, že jsem jedináček. Každopádně jen co jsme se probudili, už jsme se oblékali do pracovního a letěli malovat a předělavat obývák a kuchyň k přítelovo rodičům. Tím jsme vlastně zabili celý večer. K večeru jsem si vlastně trochu posmutněla, protože jsem původně měla slavit narozeniny. Sešlo z toho... No, ale nakonec se to vylepšilo, protože jsme šli s přítelem na večeři :). Cestou jsme se zastavili v Petcentru, podívat se na morčátka. Večeře byla skvělá, sotva jsme se dokutáleli domů, a to že je to do kopce :D. Jen co jsme dorazili domů, volal kamarád a už jsme frčeli do Litvínova do čajovny. Naprosto luxusní večer, jen kdyby v čajovně existoval čerstvý vzduch a mě nebolela hlava .. Takže po příjezdu jsem si šla okamžitě s přítelem lehnout.

Neděle 6. 12.
Zase válecí den .. Vůbec mi to nevadilo, byla jsem fakt docela unavená. Vstali jsme docela pozdě, takže oběd se zvolil celkem jednoduchý - čočka :D. Naposledy jsem ji měla někdy ve školce, takže mi celkem bodla :). Odpoledne jsme s přítelem vyrazili pro narozeninový dáreček - morčátko. Vybrali jsme krásnou rozetu a má 2 jména - Čupřinka a Pan morčátko :D. Můžete hádat, kdo mu tak říká :D. Výjimečně jsem zůstala u přítele až do pondělí a hráli jsme si neustále s naším novým přírůstkem :D.


To by pro tento víkend bylo vše. Moc se omlouvám za text, z důvodu toho mobilu a i za málo fotek. Popravdě kromě Čupřinky jsem nic nefotila :D
Tak si užijte hezký týden a v týdnu se těšte na článek :)
Ahoooj :)