Máte rádi svou školu? + VIDEO

5. listopadu 2015 v 20:35 | XxNikolkaxX |  Já, Nikča!


Ahoj všichni!

Tento článek vychází "TROŠKU" s větším zpožděním. Bohužel přichází čtvrtletí a tak i díky tomu jsem se konečně pustila do tohoto článku, který obohatím i videem J. Tento článek bude mít vlastně 2 fáze. Tak abychom se pustili do té první. Název článku je takový nicneříkající. Nechci říct, že by to bylo schválně, ale proč to nenapsat trošku jinak, že?

Jelikož už na to mám věk, studuji střední školu. Momentálně jsem ve třetím ročníku a příští rok mě čeká ta slavná zkouška ohněm. Studuji veřejnosprávní činnost na soukromé škole v Mostě. Je to SŠDVS, Střední škola diplomacie a veřejné správy. Nebojte se, v tomto oboru opravdu nechci působit! :D Ráda bych se dál směrem vydala na práva. Tak mi určitě držte palce J. No, ale abych se vůbec dostala k jádru věci … Jsem strašně moc aktivní studentka, ano, musím se tím pochlubit! A samozřejmě tedy reprezentuji školu, kde se jen dá. Jelikož je podzim, kdy si deváťáčci vybírají svou budoucnost, tak probíhá spoustu veletrhů středních škol. Sama jsem se na jedné takové ukázala, možná jsme se i s někým potkali J.

Abych se dostala právě k tomuto veletrhu.. Tento veletrh nese název Šance 2016. Jednalo se o dvoudenní akci, kde jsem já působila oba dva dny. Byla to opravdu makačka pro nohy, ale i pro hlasivky. Stát třeba 10 hodin čistě jen na nohou je docela úmorné a k tomu ještě každému podávat různé informace o tom, co sám chce slyšet. Stálo to ovšem za to. Tyto akce jsou velmi dobré na takové ty neformální rozhovory s učiteli, kteří to celé absolvují s Vámi :D. Dozvíte se spoustu věcí a ani nevíte jak! Každopádně bych Vás ráda zhruba provedla oběma dny. Mimo to, bylo to v Duchcově..

1. DEN

Ranní odjezd byl na vstávání celkem náročný, hlavně pod představou, že na nohou strávíte okolo 10 hodin. Navíc první den se teprve musí vše připravit, takže tahání stolů, příprava projekce a tak, je vlastně celá na nás. Nikdo jiný s ničím prostě nepomůže. Od 9 Vám začnou po budově courat různé školy a vzrůšo začíná. Celý tento koloběh trvá až do 12, kdy první parta vyráží na oběd. Druhá tam zůstává sama a jede, jako motorová myš. Pak jsme se prostřídali a dali jsme si konečně do nosu my. Musím podotknout, že duchcovská jídelna SKVĚLE VAŘÍ! Odpoledne se jelo druhé kolo a až do 5. Ano, až v 5. Byla jsem ráda, že jsem se dopachtila domů a šla jsem hned spát.

2. DEN

Další den kolotoče. Údajně to měl být slabší den, ale nevím nevím. Asi mi to tak nepřišlo, protože už jsem byla unavená z prvního dne. Už mě to celkově ani nějak nebavilo. Ty děti ani nevěděli, co chtějí dělat a to za pár měsíců podávají přihlášky. Naštěstí jsme si s kluky odskočili do TESCA a já si koupila snad poprvé v životě Red Bull v plastu :D. No, už jsem neměla nervy se ten druhý den rozčilovat. Naštěstí jsme končili už ve 3, ale v Bílině nás chytila klasická zácpa. Kdo zná Bílinu, tak ví, jak je to tam strašné! Ale i tak jsme se domů dostali poměrně brzo. Byla jsem zase a jen unavená, takže moc řeči semnou přítel neprohodil. Byla jsem ráda, že jsem v klidu.


Abych tuto akci nějak shrnula. Musím říct, že prezentace školy a mluvení s masou lidí není pro každého. Já se v tom vyžívám. Ale už mi vážně nedělá dobře stát na nohou 10 hodin. To mi je 17… co budu dělat za 30 let? Ani nechci pomyslet. Je to celkově náročné i na nervy. Ne s každým žákem si sednete a po 5 hodinách už Vás bude vytáčet i jinak řečené Ahoj. Člověk se pak občas musí opravdu držet. Každopádně své účasti nelituji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama