Svatomichalské slavnosti

1. října 2015 v 19:47 |  Postcrossing a vše okolo
28.9. ... státní svátek. Pro většinu lidí to je den volna, prodloužený víkend nebo běžný den na válení se na gauči. Pro mě tedy ne. Už v 8:00 mi drnčel budík. To jsem si moc nepospala. Ale co bych pro Postcrossing neudělala, že? Cíl dnešního dne byl jasný. Vydat se do stánku České pošty na Svatomichalské slavnosti do Litvínova. Vyšel totiž pamětní list k výročí 300 let, kdy byl Litvínov vyhlášen městysem. A ten přeci potřebuji, když jsem z Litvínovska, že? Měla jsem naštěstí domluvený odvoz autem, protože autobusem by to byla díky svátku a této hodině plánovaná sebevražda! Meziboří není žádná Praha.
Už na devátou, kdy stánek pošty otevíral, jsem se procházela po náměstí. Proč jsem jela, jako ranní ptáče? Jednoduchá odpověď, moc jsem preceňovala obyvatele Litvínova. Myslela jsem si, že na pamětní list se budou stát fronty ... to jsem se trochu přepočítala. Když jsem došla ke stánku, narazila jsem pouze na 4 důchodce. Co mě překvapilo, bylo to, že u stánku klasické České pošty, stál stánek alá filatelie. Samozřejmě jsem se tam také podívala. Proto tento den, je i dnem mé první FDC obálky. Koupila jsem si obálku s moldavským vlakem. Našla jsem v těchto obálkách dost velké zalíbení, ale ta cena? 50,- za obálku je docela blázinec, ale pomalu jsem to rozdejchala a teď už to bere realisticky Smějící se. To budou zase výdaje...
U stánku pošty jsem tedy zakoupila několik pamětních listů (slečny pošťačky se celkem divily Smějící se). Také jsem stihla orazit vše, co kdo chtěl, takže pohledů s razítkem bylo také celkem požehnaně. Byla jsem tam jako atrakce. Důchodci se nestačili divit, že v této době ještě někdo posílá a píše ručně pohledy. Rozplývali se snad nad vším.
Když už jsem tedy tak brzo vstala, tak jsem si prošla celé náměstí. Škoda, že bylo tak časné ráno a většina stánkařů se teprve probouzela k životu a své stánky teprve stavěla a ladila. No, nevadí. Vydala jsem se tedy zpátky domů. S pocitem, že jsem nikoho nezklamala, že všem, kteří mi napsali, vezu vše potřebné.
Odpoledne jsem se sem vydala znovu. Tentokrát mi dělali doprovod rodiče. Jela jsem sem s novým záměrem - poslechnout si živě (už podruhé v tomto měsíci) kapelu Jelen. Rodiče je vyloženě nesnáší, ale písnička Jelen je naprosto uchvátila (je prostě boží!). Nedalo mi to a šla jsem se podívat i ke stánku pošty. Dobře jsem udělala, že jsem jela nakupovat už ráno! Teď tam byla hlava na hlavě! A já davy lidí nenávidím! Tak jsem se poplácala po rameni, jak jsem to skvěle vymyslela a jela jsem domů.
Co k tomu dodat? Byl to naprosto skvělý den!
PS: Až budu mít vyswapované všechny pohledy za listy a razítka, rozhodně je sem nahraju! Usmívající seNikča x1909x
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama