Říjen 2015

Moje "běžná" neděle

27. října 2015 v 14:00 Videoblogerka
Ahoj všichni!
Neděste se, ale dělím se s Vámi o můj "domácí úkol" na IKT. Ano, jsem na střední škole a dostáváme tyto DÚ. No, záběry amaterské, střih to samé, ale jelikož jsem nad tím trávila celý večer jen na střihu, tak jsem na to v hloubi duše fakt pyšná! :D
Prosím Vás! ... jestli máte nějaké fígle, zlepšováky a tak co se týče videí, sem s nimi! Budu za ně ráda.
Jinak co byl vůbec smysl úkolu? Měli jsme natočit 1 náš den, sestříhat ho a ozvučit. Jelikož jsem lempl, tak jsem si vybrala neděli a takto rychle jsem improvizovala! Každopádně takové točení videí mě celkem začalo bavit, ale není nad psané články :)
XxNikolkaxX

Víkendovka č.1 (nový seriál)

26. října 2015 v 19:44 Já, Nikča!

Ahoj všichni!
Rozhodla jsem se pro takový můj menší "seriál" článků. Nazvala jsem ho "Víkendovka" a budu se snažit dávat tyto články KAŽDÉ pondělí! Bohužel někdy mi to škola nedovolí, ale i tak se budu snažit je dávat, co nejdříve!
O čem vlastně můj seriál bude? Už podle názvu by se dalo předpokládat, že to bude o mých víkendech. A ten, kdo tipoval toto, tak měl pravdu. Jelikož nebývá o víkend doma, ale u přítele, tak proto jsem si vybrala čas - víkend. Tak snad Vás to bude alespoň některé bavit a budu moc ráda, když mi napíšete nějakou kritiku, pochvalu, nápady na vylepšení atd. atd.

Tak tedy začneme…

PÁTEK 23.10.

Pátek tu moc rozmazávat nebudu. Na čtvrtek a pátek bude samostatný článek, možná dokonce i s videem. O ten se budu taky snažit, co nejdříve to půjde! Ale aby pátek nebyl tak strohý, tak přeci jen něco prozradím.
Pátek jsem skoro celý byla v Duchcově. Byla jsem se školou na akci "Šance 2016". Je to prezentace všech středních škol a učilišť z Ústeckého kraje. Bylo to velmi náročné, domů jsem přijela sice ve 4, leč pěkně unavená, jako kotě! Mým jediným cílem bylo zalehnutí do postele! Ale ne … malé štěně Vám to prostě nedovolí, dokud není ono samotné unavené. Přítel byl celkem také grogy, tak jsme byli docela nakrknutí, že nás náš malý chlupáč nenechá ani na 20 minut ulehnout do peřin! Večer byl naštěstí klidný, ulehli jsme k televizi a hodili konečně nohy nahoru!

SOBOTA 24.10.

Říkala jsem si, jak se parádně po 2 našlápnutých dnech vyspím. A ono ne. 2x probuzení telefonem a pak chlupáčem. Ten nenechal samozřejmě v klidu ani jednoho z nás! A já, jako vypuzená panička jsem se musela navléct do tepláků, nakrmit dravou zvěř a vyjít s ní okolo baráku na ranní kolečko. Na to, že bylo nějakých 9 hodin, mi bylo fakt zle! Byla jsem unavená a mrzutá!Ale jedno pozitivum to mělo, měli jsme stále celý den před sebou.
Tak jsme zašli nakoupit, přítel uvařil super oběd na způsob číny a svalili jsme se na gauč. Vyčkávala jsem, totiž příjezd rodičů, jelikož nám vezli smaženici. Přítel nevydržel s nafouklým břichem ležet dlouho, tak jsme vyběhli do parku na procházku. Vzali jsme to z jedné vody na čisto a nastříhali ostružiny strašilkám. Byla to fakt prima procházka a akorát při příchodu ke vchodu, přijeli i rodiče, tak jsme se mohli ještě chvíli vyhřívat na sluníčku venku.


Večer byl takový ležérní. Došel kamarád, dali jsme si vodnici, zkoukli nějaký horor, který si ani nepamatuju, jak byl hrozný! :D Po odchodu kamaráda jsme se vydali k přítelovo rodičům. Chvíli jsme tam poseděli, pokecali, dali si sklenku šampusu a zase jsme letěli domů. Tentokrát jsme se zachytili u Xboxu a televizi jsme nějak vypustili.

NEDĚLE 25.10.

Ani v neděli jsem se pořádně nevyspala! Tentokrát zvonil mobil příteli. Takže tento víkend? Absolutně bez pořádného spánku! A ještě ten posunutý čas! To hrálo zase našemu chlupáči do karet a spát nás samozřejmě nenechal. Nějak nás ty neděle prostě nebaví. Byli jsme totálně znudění, nic se nám nechtělo dělat a taky jsme nic nedělali. Celá neděle byla odpočinková! Odpoledne jsem se vydala zpátky domů a dostala právě nápad na tento seriál. Takže cesta byla velmi úspěšná!
Doma na mě čekala celkem fajn atmosféra v podobě balíčku, tapířího swapu a pohlednice z Postcard Diary. Také má dlouho chtěná "muffinová forma". Kaufland překvapil a měli tam super levnou muffinovou formu. O tapířím swapu plánuji článek, takže o něj nepřijdete! :)
Jelikož jsem barvící maniak i já a své odrosty jsem nechala zajít až do katastrofy, tak jsem se už konečně obarvila! Vypadám konečně jako člověk, takže NO STRESS!

XxNikolkaxX

První den "skorořidičem"

21. října 2015 v 19:50 Já, Nikča!
Ten, kdo četl můj článek "Den plný premiér" jistě ví, že jsem zahájila kurz autoškoly. Zatím jsem měla jen podanou přihlášku a za sebou jsem také měla úvodní hodinu. Takže nic moc extra, ale včera (20.10) jsem zahájila tento kurz plnohodnotně! Měla jsem svou první teorii a byla jsem naprosto zděšena (v dobrém slova smyslu), když jsem vešla do učebny, která byla nacpaná, padla mi brada! Myslela jsem si, že v těchto podzimních a deště plných měsících, lidé nebudou mít ze strachu o autoškolu zájem. Docela bych to i chápala. Poprvé za volantem, začne pršet, začnou namrzat silnice atd. atd… Každopádně evidentně se stal opak pravdou. Je fakt, že pohlavně jsme ve třídě namíchaní asi stejně, takže se u nás žádná menšina neutvořila :D.
Naše první hodina byla pojmová. Můžu vám říct, že občas se vyskytl pojem, který byl tak jednoduchý, až byl vlastně složitý na vysvětlení. Ale nic nebylo zase tak těžkého, aby se to nedalo! Proto mě celkem udivovali (ne)reakce studentů na jednotlivé otázky. Jsem soudná, a tak jsem váhu přikláněla tomu, že to byla první hodina, všichni jsme se více méně viděli poprvé a většina se taky asi i styděla. Dejme tomu, jsem tedy zvědavá, co se ukáže další hodinu. To už bych to na stydlivost a nové prostředí moc neházela! Každopádně logicky jsem se moc novinek nezjistila a stále si stojím za názorem, že můžu za volant! :D
Rozhodně Vás budu průběžně seznamovat s tím, jak si zatím v autě vedu, jak se učím na testy, co moje autíčko, protože ano, 30. listopadu mám narozeniny a věřme tomu, že dárkem bude autíčko. Otázkou zůstává - Jaké?. Nechme se překvapit a rozhodně fotky i s informacemi hodím jako první na můj "deníčkový blog", Facebook s Instagramem musí počkat! :D
Kdyby se někdo chtěl někdy ozvat, nebo bych někdy byla tolik slavná, že bych příznivce odháněla (ale buďme realisti :D), tak sem uvedu i svůj FB a Instagram! J
Facebook: Nikol Červinků
Instagram: NI_KO_LKA97 (i na Instagramu byste mě měli najít pod facebookovým jménem!)
xXNikolkaXx

Den plný premiér

13. října 2015 v 21:32 Já, Nikča!
Zdravím všechny, kdo čtete tento článek! :) Dnešní den byl v podstatě plný premiér. Nejen pro mě, ale i pro další lidi (určitě :D). Tak jdeme na to ...
1. Autoškola - Dneska byl můj relativně velký den. Sice jsem se do autoškoly přihlásila již před nějakým časem, ale první-úvodní hodina mě čekala až dneska. Byla jsem celkem vyklepaná, ale celkem klídek. V učebně na kurzu nás bylo asi 10, a z toho jsme cca 4 holky. Evidentně kluci jsou pro to více zapálení. Né, že bych já nebyla! To ty kluky ještě určitě překonám :D. Jelikož dneska šlo pouze o úvodní hodinu, tak jsme v učebně byli asi jen půl hodinky a šlo se domů. Tak příští útery zase, tentokrát už na klasickou hodinu!2. PEPCO - Určitě mnoho z Vás o tomto obchůdku slyšelo, nebo už jste ho i sami navštívili. Dneska se nám jedna pobočka otevřela i u nás v Mostě v OC Centrál. No, co k tomuto obchůdku říct? Na první pohled fajn "hrabošárna", ale jelikož to dneska byla "velká otevíračka" a také den sociálních dávek, tak si asi každý znalec Mostecka umí představit, jak to tam vypadalo. Prostě hrůza! Nejenom vyznavači sociálních dávek, ale i klasičtí "shopaholici" zde trávili svůj volný čas, zrovna jako já. Na kvalitu sortimentu jsem se moc nedostala, spíš jsem to tak v rychlosti prolétla, okoukla co tu tak cca je a frčela jsem hezky pryč. Ale jedno se musí nechat... krámek to nebude zrovna špatný! :) V nejbližší době, až nával opadne, hodlám celé PEPCO prokouknout znovu :D. Co se týče postcrossingu, tak jsem tam moc věcí k tomuto účelu nenašla. Možná se pletu a příště na něco natrefím, ale zatím nic moc. Ale věci do bytu? Takové ty serepetičky, jsou naprosto skvělé! Už teď tam mám vyhlídnuto pár kousků, tak snad tam na mě počkají :D.
A co dál? Moje penpalka z Francie čeká miminko, tak jí sháním nějakou drobnost pro špunta. Sice PEPCO bude asi kvalitou něco jako Kik, ale i tak tam měli moc hezké věci na miminka! Chvíli jsem se u nich pozastavila a co se nestalo..čirou náhodou mě tam potkala i maminka mého přítele. Zrovna tam tak stojím, tiše se rozplývám nad těmi ponožštičkami a najednou ona. Víc vystrašenej pohled jsem ještě nikdy neviděla :D. Asi se na malý okamžik lekla, že bude babičkou :D.
3. První fotbalový swap - Už před nějakým časem na oficiálních stránkách Postcrossingu jsem viděla pohled s dalším světovým šampionátem ve fotbale v Rusku. Ruska byla velmi milá, taktéž fotbalobým nadšencem, takže úplně skvělý swap! Sice jsme se nestali penpalkami, ale dlouhodobá výměna pohledů bude skvělá. Hlavně kontakt s Ruskem nepatří mezi mé oblíbené, hlavně kvůli době dodání. No a dnes konečně skvostná pohlednice dorazila a rozzářila už tak skvělý den! :)

4. První říjnová péče o nehty - Sice to zní děsně, ale je to tak. Já si velmi potrpím na nalakované a upravené nehty, ale poslední měsíc jsem nějak nestíhala a neměla jsem na to ani nějak náladu. Až dneska. Když už byl takový prima den, proč zrovna dneska ty nehty neopečovat. Jelikož pro dnešek jsem už "nebyla řidičem", tak jsem si k tomu dokonce otevřela i ovocný pivko. No, zlatý Gambrinus, Staropramen a tyhle ovocňáci! Tohle byl velký pivní omyl :D. Hlavně se mi začaly kazit i nehty. Běžně si dělám 2 vrstvy, ale dneska? Pořád jsem se někde otírala, furt se mi to krabatilo atd... určitě to taky znáte :D. Jsem z toho celý večer pořád šíleně nervní, že nehty nejsou perfektní! :D
Toto byl můj super premiérový den a já se s Vámi co nejdříve podělím o nákup z obchůdku PEPCO!

xNikolka1909x

SWAP tam, SWAP sem ..

6. října 2015 v 20:16 Postcrossing a vše okolo
Zdravím všechny!
O tom, že jsem polovině národa brala pamětní listy a razítka na Svatomichaelských slavnostech jsem již psala, ale jelikož jsem v ruce ještě neměla své (v podstatě první vyswapované) pohlednice, tak můj článek nemohl být úplný. Starý článek nechci aktualizovat, tak rovnu píšu nově. Aspoň se zase mohu trošku vypsat a dostat na chvíli z hlavy školy a hlavně úděsnou matiku! :D
Největší událostí celého tohoto swapování se stala jedna "ultramegasuperhustá" pohlednice s ..... "tramtadadá" .... s TAPÍREM! Proč zrovna tapír je mým pokladem? Spousta lidí mě v podstatě nechápe, říkají, že to je jen prase s chobotem, ale to je právě to, co mě na tomto zvířeti fascinuje! Je prostě boží a "cute" :P. Hned mi to nedalo a začala jsem shánět další tapíří pohledy a zadařilo se! Už za pár dní se mi snad budou "válet" ve schránce.


Jelikžo jsem také silným milovníkem aut, tak se ke mně dostalo celkem dost pohledů s auty. Nejvíce mě potěšil a vlastně i pobavil Bavorák s dalmatiny! Jsem mnichovský srdcař a pokud se to spojí se štěňátky, tak je to prostě "double cute"! :D Tento pohled mám doma už jednou, ale trošku v jiné variantě. Pamatuji si, že jsem ho dostala ve třetí třídě, když jsem byla se školou v ŠVP ve Sklárně! :) Je to prostě můj favorit, moje TOPka :)


Chlubit se také mohu dalšími 2 psíky. Člověk když se podívá na toho horního, tak si asi řekne, proč jsem si vybrala zrovna takévoh "smetáka", jenže tento smeták je skoro identický s našim malým chlupáčkem Doníkem. Jen je tedy bílý :D. Doslova mě praštil do očí a musela jsem ho prostě mít! Kolie už byla takový užší výběr. Ale hodně mi připomněla dětství a hlavně film o Lassie :). Asi si ho budu muset zase pustit! :D
Ne vždy jsem u daného postcrossera našla něco, co bych doslova sbírala. Vždycky jsem tam však našla něco, co se mi prostě líbilo! Například jezevec. V životě bych ho do sbírky nechtěla, ale ten pohled je tak moc pěkný, že jsem ho prostě potřebovala :D. Sovičky pro mě vždycky byly "cute", ale nikdy jsem sbírku nepotřebovala, tak 1-2 kousky, proč ne? A co ta gerbera? Vlastně tu si ani neumím odůvodnit, ale prostě mě nějak okouzlila.
Abych nebyla jen u swapů... dlouh ojsem si stěžovala, že mi nechodí ofiko pohledy. Už v červnu jsem se hodila do active režimu s rozdílem asi 15 pohledů a stále nic. Až dneska! Přišlo mi moto-Maďarkso! Sice text sotva přečtu, pohled je stará "kartonová" verze, ale je to auto, a to stačí! Což mi připomnělo, že jsem ho ještě neregistrovala, tak to musím hend napravit :). Snad se ofiko PC otočilo v lepší zítřky :).

Tímto bych se s Vámi rozloučila a ještě Vám nabídnu skvělý pohled na celkový počet swapů .. :)

Svatomichalské slavnosti

1. října 2015 v 19:47 Postcrossing a vše okolo
28.9. ... státní svátek. Pro většinu lidí to je den volna, prodloužený víkend nebo běžný den na válení se na gauči. Pro mě tedy ne. Už v 8:00 mi drnčel budík. To jsem si moc nepospala. Ale co bych pro Postcrossing neudělala, že? Cíl dnešního dne byl jasný. Vydat se do stánku České pošty na Svatomichalské slavnosti do Litvínova. Vyšel totiž pamětní list k výročí 300 let, kdy byl Litvínov vyhlášen městysem. A ten přeci potřebuji, když jsem z Litvínovska, že? Měla jsem naštěstí domluvený odvoz autem, protože autobusem by to byla díky svátku a této hodině plánovaná sebevražda! Meziboří není žádná Praha.
Už na devátou, kdy stánek pošty otevíral, jsem se procházela po náměstí. Proč jsem jela, jako ranní ptáče? Jednoduchá odpověď, moc jsem preceňovala obyvatele Litvínova. Myslela jsem si, že na pamětní list se budou stát fronty ... to jsem se trochu přepočítala. Když jsem došla ke stánku, narazila jsem pouze na 4 důchodce. Co mě překvapilo, bylo to, že u stánku klasické České pošty, stál stánek alá filatelie. Samozřejmě jsem se tam také podívala. Proto tento den, je i dnem mé první FDC obálky. Koupila jsem si obálku s moldavským vlakem. Našla jsem v těchto obálkách dost velké zalíbení, ale ta cena? 50,- za obálku je docela blázinec, ale pomalu jsem to rozdejchala a teď už to bere realisticky Smějící se. To budou zase výdaje...
U stánku pošty jsem tedy zakoupila několik pamětních listů (slečny pošťačky se celkem divily Smějící se). Také jsem stihla orazit vše, co kdo chtěl, takže pohledů s razítkem bylo také celkem požehnaně. Byla jsem tam jako atrakce. Důchodci se nestačili divit, že v této době ještě někdo posílá a píše ručně pohledy. Rozplývali se snad nad vším.
Když už jsem tedy tak brzo vstala, tak jsem si prošla celé náměstí. Škoda, že bylo tak časné ráno a většina stánkařů se teprve probouzela k životu a své stánky teprve stavěla a ladila. No, nevadí. Vydala jsem se tedy zpátky domů. S pocitem, že jsem nikoho nezklamala, že všem, kteří mi napsali, vezu vše potřebné.
Odpoledne jsem se sem vydala znovu. Tentokrát mi dělali doprovod rodiče. Jela jsem sem s novým záměrem - poslechnout si živě (už podruhé v tomto měsíci) kapelu Jelen. Rodiče je vyloženě nesnáší, ale písnička Jelen je naprosto uchvátila (je prostě boží!). Nedalo mi to a šla jsem se podívat i ke stánku pošty. Dobře jsem udělala, že jsem jela nakupovat už ráno! Teď tam byla hlava na hlavě! A já davy lidí nenávidím! Tak jsem se poplácala po rameni, jak jsem to skvěle vymyslela a jela jsem domů.
Co k tomu dodat? Byl to naprosto skvělý den!
PS: Až budu mít vyswapované všechny pohledy za listy a razítka, rozhodně je sem nahraju! Usmívající seNikča x1909x